SSL VPN Nedir?

“Virtual Private Network” kısaltması olan Vpn, birbirlerinden uzakta olan iki bilgisayar arasında, dış çevreden bağımsız bir şekilde çalışan güvenli bağlantıdır. Aynı zamanda “sanal özel ağ yapısı” olarak da bilinir.

Bu iki bilgisayar arasında olan ağ üzerinden bir veri akışı gerçekleştirilir. Bir ağ bağlantısı kurulurken internet üzerinde size ait olan kimliğiniz gizlenir ve internet trafiğiniz şifrelenir. Bu sayede dışarıdan faaliyetlerinizi takip edip size ait verilere ulaşmaya çalışan kişiler engellenmiş olur ve sanal ağ üzerinden güvenliğinizin artması sağlanır. Son zamanlarda kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır.

“Özelleştirilmiş Sanal Ağ”, yani SSL, internet ortamında gerçekte olan IP adresinin gizli tutulması ile birlikte başka bir IP adresi ile bağlantının olmasını sağlayan hizmettir. Ayrı olarak SSL VPN (Secure Sockets Layer Virtual Private Network), “Güvenli Yuva Katmanı Tabanlı Sanal Özel Ağ” olarak bilinir. Kurumsal ağlara uzak olarak erişim sağlamak ve bilgi paylaşımının kolaylaşmasını sağlayarak verimi artırmak amaçlanmıştır. Yönetimi kolaydır, hızlı bir erişime sahiptir ve güven sağlar.

SSL VPN, Internet Protocol Security (IPsec) protokol paketinin uzaktaki kullanıcıları desteklememesi ve karmaşıklığından dolayı ortaya çıkmıştır.

Skyron SSL VPN Hizmeti

Skyron Kurumsal SSL VPN hizmetimiz ile ağ bağlantısının olduğu her yerde son derece hızlı ve veri güvenilirliğini sağlayan network yönetimine sahip olabilirsiniz. Tek bir platformda bir araya gelen işletmeleriniz arasında sanal bir ağ yapısı oluşturabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak ve hizmetimizden faydalanmak için bizimle iletişime geç.

Skyron Kurumsal SSL VPN hizmetimiz ile ağ bağlantısının olduğu her yerde son derece hızlı ve veri güvenilirliğini sağlayan network yönetimine sahip olabilirsiniz. Tek bir platformda bir araya gelen işletmeleriniz arasında sanal bir ağ yapısı oluşturabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak ve hizmetimizden faydalanmak için bizimle iletişime geç.

SSL VPN kurumsal ağ arasında SSL korumalı tünel ve web portalı aracılığıyla uzaktan güvenli erişim sağlamaktadır. 

SSL VPN sayesinde şirketlerin internet ağı üzerinden kaynaklara erişimi güvenli bir şekilde sağlanmış olur. 

Kendi oturumlarına sahip olan şirket çalışanları dış ağdan gelen tehditlere karşı korunmuş olurlar. 

Tüm kullanıcılara istemci yazılımı kurmak yerine kullanıcılara kurumsal uygulamalara güvenli uzaktan erişim sağlanır. 

Ayrıca SSL VPN farklı kimlik doğrulama mekanizmaları ile entegre olmaktadır.

Kurumsal şirketlerde uzaktan çalışma pratiklerinin yaygınlaşmasıyla, uzaktan şirket ağına katılım güvenliği çok önem kazandı. Bu anlamda SSLVPN özellikle birden fazla lokasyondan bağlantı konusunda çalışanlarına esneklik ve güvenlik sunuyor.

Kolay Yönetim

Hızlı Erişim

Güvenli

 • Skyron

  Skyron UTM cihazı trafik denetiminin yanı sıra IPS/IDS, 5651 kanununa uygun loglama, içerik filtreleme gibi birçok özelliği barındırmaktadır.

 • Hotspot

  Hotspot kamuya açık alanlarda Wi-Fi bağlantısı ile internete erişim özelliği sağlar. Hepimizin vakit geçirdiği ortak alanlar olan kütüphaneler, alışveriş merkezleri, kafelerde herkese açık olarak internetten yararlanılabilir.

 • Sızma Testi

  Sızma Testi bir saldırganın yararlanabileceği güvenlik açıklarını bulmak için bir bilgisayar sistemini, ağı veya web uygulamasını test etme faaliyetidir. Heraklet bünyesinde, CEH ve TSE sertifikalı Güvenlik Uzmanlarınca kurumsal düzeyde BDDK, ISO, EPDK ve TSE uyumlu sızma testi yapılmaktadır.

 • SSL VPN

  SSL VPN (Secure Sockets Layer Virtual Private Network), “Güvenli Yuva Katmanı Tabanlı Sanal Özel Ağ” olarak bilinir. Kurumsal ağlara uzak olarak erişim sağlamak ve bilgi paylaşımının kolaylaşmasını sağlayarak verimi artırmak amaçlanmıştır.

 • Kaspersky Endpoint Security for Business

  Endpoint Security for Business size virüsler, casus yazılımlar, ve çok çeşitli diğer tehditlere karşı dosyasız tehditler de dahil en son güvenlik tehditlerine karşı korur. Uç nokta güçlendirme ile siber saldırılara karşı açıklarınızı azaltır.

 • Kaspersky Security Awareness Platform

  Security Awareness Platform, hedef belirlemeden eyleme geçirilebilir raporlama ve analitik kullanarak sonuç değerlendirmeye kadar kurumsal güvenlik bilinci yolculuğunuzun her adımında sizi destekler.