Dokümantasyon

Uncategorized

SSL VPN Nedir?

SSL VPN Nedir?

“Virtual Private Network” kısaltması olan Vpn, birbirlerinden uzakta olan iki bilgisayar arasında, dış çevreden bağımsız bir şekilde çalışan güvenli bağlantıdır. Aynı zamanda “sanal özel ağ yapısı” olarak da bilinir.

Bu iki bilgisayar arasında olan ağ üzerinden bir veri akışı gerçekleştirilir. Bir ağ bağlantısı kurulurken internet üzerinde size ait olan kimliğiniz gizlenir ve internet trafiğiniz şifrelenir. Bu sayede dışarıdan faaliyetlerinizi takip edip size ait verilere ulaşmaya çalışan kişiler engellenmiş olur ve sanal ağ üzerinden güvenliğinizin artması sağlanır. Son zamanlarda kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır.

“Özelleştirilmiş Sanal Ağ”, yani SSL, internet ortamında gerçekte olan IP adresinin gizli tutulması ile birlikte başka bir IP adresi ile bağlantının olmasını sağlayan hizmettir. Ayrı olarak SSL VPN (Secure Sockets Layer Virtual Private Network), “Güvenli Yuva Katmanı Tabanlı Sanal Özel Ağ” olarak bilinir. Kurumsal ağlara uzak olarak erişim sağlamak ve bilgi paylaşımının kolaylaşmasını sağlayarak verimi artırmak amaçlanmıştır. Yönetimi kolaydır, hızlı bir erişime sahiptir ve güven sağlar.

SSL VPN, Internet Protocol Security (IPsec) protokol paketinin uzaktaki kullanıcıları desteklememesi ve karmaşıklığından dolayı ortaya çıkmıştır.

Skyron SSL VPN Hizmeti

Skyron Kurumsal SSL VPN hizmetimiz ile ağ bağlantısının olduğu her yerde son derece hızlı ve veri güvenilirliğini sağlayan network yönetimine sahip olabilirsiniz. Tek bir platformda bir araya gelen işletmeleriniz arasında sanal bir ağ yapısı oluşturabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak ve hizmetimizden faydalanmak için bizimle iletişime geç.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇ!

SSL VPN kurumsal ağ arasında SSL korumalı tünel ve web portalı aracılığıyla uzaktan güvenli erişim sağlamaktadır. 

SSL VPN sayesinde şirketlerin internet ağı üzerinden kaynaklara erişimi güvenli bir şekilde sağlanmış olur. 

Kendi oturumlarına sahip olan şirket çalışanları dış ağdan gelen tehditlere karşı korunmuş olurlar. 

Tüm kullanıcılara istemci yazılımı kurmak yerine kullanıcılara kurumsal uygulamalara güvenli uzaktan erişim sağlanır. 

Ayrıca SSL VPN farklı kimlik doğrulama mekanizmaları ile entegre olmaktadır.

Kurumsal şirketlerde uzaktan çalışma pratiklerinin yaygınlaşmasıyla, uzaktan şirket ağına katılım güvenliği çok önem kazandı. Bu anlamda SSLVPN özellikle birden fazla lokasyondan bağlantı konusunda çalışanlarına esneklik ve güvenlik sunuyor.

Kolay Yönetim

Hızlı Erişim

Güvenli

İletişim

Adres: Küçükbakkalköy, Ali Ay Sk. No:19, FYI Workplace No:504 34750 Ataşehir/İstanbul

Telefon: 0 552 237 29 68

Email: [email protected]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *